Resime olan ilgim çok eskilere dayanır. Bir arkadaşımın babasının ressam olması ve kendisini sürekli ziyaret etmiş olmam da bu ilgimi arttırmıştı. Hep içimde resim çizmek konusunda bir heves olsa da, tembellikten olsa gerek hiç vakit ayıramadım. Ama hep sihirli bir dokunuşun olup beni ressam yapmasını bekledim. Halen de bekliyorum sanırım 🙂 Kolaya kaçıp fotoğrafa yöneldim ben de.

Twitter’da @UmbertoArte adında bir kişiyi keşfetmem ile tekrardan resime, ressamlara olan ilgim pekişti. Resimleri güzel detaylar ve hikayesi ile birlikte sunuşu ve samimi hitabı ile favori takip ettiğim hesaplar arasına girdi.

Daha önceleri hiç sanat kitabı okumamıştım. Denk gelirde görürsem herhangi bir resmi, 3-5 saniye bakar,çok beğenirsem de bazen kaydederdim bilgisayarıma. Umberto Arte ile birlikte bakış açım oldukça değişti. Resimlerden detay kesitler ile bakarken göremediğim güzelliklere odaklanmış oldum. Bu da ilgimi daha çok pekiştirdi. Buna ilave Umberto Arte’nin Twitter’daki paylaşımlarının kitap yazma yolunu açması, sanat tarihi konusundaki bilgi eksikliğimi giderdi. Şu an için iki tane yayınlanmış kitabı bulunmakta. İsim isim ressamların hayatı ve eserlerini sohbet eder bir havada yazılmış kitaplarında bulabilirsiniz. Kitaplar sayesinde dağınık bilgilerim bir zemine de inmiş oldu.

Sizlere de hem twitter hesabını takip etmenizi, hem de kitaplarını temin edip okumanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − five =